4 x MCLAREN W TOPMAX

4 x MCLAREN W TOPMAX
5 kwietnia 2020 mikemedia

Siemanko tu MikeMedia!

Ostatnio zostałem zaproszony do mojego stałego klienta Studio detailingu TopMax w Rzeszowie – który oprócz standardowych samochodów typu daily car, zajmuje się deteilingiem mocno egzotycznymi samochodami – choćby jak np. Mclareny.

Wszystko fajnie i spoko..

Mateusz (właściciel) zadzwonił do mnie i powiedział, że…” Mike w jednym czasie ma przyjechać 4 sztuki „, to w pierwszej kolejności pomyślałem, że chyba Dubaj powoli przeprowadza się do Rzeszowa. Nigdy nie zdarzyło się w moich samochodowych realizacjach obcować z takimi autami w jednym czasie i w jednym miejscu.

Piłka jak zwykle była po mojej stronie – pełne zaufanie ekipy Top Max i teraz czas na nakręcenie czegoś innego niż do tej pory robiliśmy..

Chcieliśmy wyprzedzić konkurencję!

Rozmawiając z Dominikiem, który został głównym bohaterem kolejnego klipu – mocno byliśmy zajarani serialem na Netflixie FORMULA ONE. Idąc dalej tym tropem, stwierdziliśmy, że czas postawić na wartość w postaci „czynnik ludzki” – bo jak nie poznasz to nie zaufasz! 

Pokazując zespół TOPMAX od środka – ponieważ, to nie tylko ludzie, którzy robią czary mary, ale fajny elokwentny zespół, który nie boi się ogarniać polerki na ręcznie malowanym lakierze! Ba lakierze za ponad bańkę..

Przynajmniej ja mam takie zdanie o nich!

mclaren topmax

#LECIMY..trailery i inne bajery..

Dzień nagraniowy rozbiliśmy na 2 dni, najważniejszą rzeczą było ogranie detali i szczegółów związanych z detailingiem Mclarenów. Podzieliłem pracę z chłopakami na pucowanie gablot w STUDIO SPA, malowanie światłem na „wydawce” oraz na osobną gadkę z Dominikiem, którą ograliśmy w zupełnie innym pomieszczeniu – nadając klimat całemu projektowi.

mclaren topmax

Dominik&Oliwier, byli tak skupieni podczas nagrań, że nie dało się z nimi żartować!…JOKE! Było fajnie i sympatycznie – jak zawsze zresztą!

Pomagaliśmy sobie nawzajem – raz parcie do kamery miał Dominik, raz Oliwier a nad wszystkim czuwał wielki BRAT Mateusz, który doglądał nas z kamer umieszczonych w salonie!

Jeżeli chodzi o mnie..leciałem połowę ujęć z gimballa oraz z mega zajebistego użytecznego fotela na kółkach – który dodawał klimatu i jakości kadrów typu „smooth handle hotshot”

Również z tego miejsca chciałbym pozdrowić Piotrka Dronkę – który pożyczył mi Sigmę ART 18-35! Co przełożyło się na kozacki obrazek.

GLITCHE..SRICZE..

Mając na uwadze, że każdy filmowiec początkujący, średniak, profesor..lubi robić z klipów moto tzw. sieczkę dubstepową ( sam też przez to przechodziłem )  Postanowiłem że tutaj tego nie zrobię. Zależało mi na Master Clean Sszotach. Które oddadzą piękno sylwetki Mclarenów. Na filmie to pikuś, ale na żywo, wsiadając za fotel kierowcy, ma się poczucie, że czuć ten FLOW…dostojność..piękno sylwetki..i co najważniejsze…siedząc na fotelu kierowcy swoją ręką dotykałem

P O D W O Z I A!!!!

FAK DEMYT!

MIAŁEM CIARKI! 

 

STEP BY STEP..CZAS NA GADKĘ

Przeszliśmy przez najważniejsze elementy z Dominikiem&Oliwierem, trzymaliśmy się wcześniej przygotowanego scenariusza stworzonego przeze mnie. Więc było nam prościej dopasować kadry. Jeżeli chodzi o dogranie rozmowy z Dominikiem, podzieliliśmy to na 2 – części. Ustawiłem key light oraz kamerę na Dominika. Wywiad nagrywaliśmy 2 razy..dlaczego?? Ponieważ za drugim razem przestawiłem kamerę na bliższy plan tak by później w postprodukcji móc „mixować” Dominikiem. Finalnie wyszło tak – jak by Dominik był nagrywany z 3 kamer!

topmax dominik

Po „gadce szmatce”…czas na malowanie..

Godzina 18:00 zaczyna się robić ciemniej na zewnątrz, przeszliśmy do kolejnego etapu jakim jest malowanie światłem. Strasznie podobają mi się takie ujęcia – ponieważ pobudza to naszą wyobraźnie – odkrywając sylwetkę samochodu, którego nie widzimy do samego końca.

Plan był prosty, ustawiałem kamerę na statywie i malowałem mocnym Softboxem oraz pałką LED YoungNuo. Reszta to już postprodukcja i efekty dźwiękowe które mają za zadanie podbić to wszystko.

A jak wyszło malowanie?

 Także Trailer siadł kozacki! Dużo osób pisało mi na priv na

MikeMedia SZTOS!!

I też się z tym zgadzam!

Podsumowując pracę MikeMedia

  • 2 dni zdjęciowe
  • GH5 + sigma art 12-35
  • zhiyun crane 2 + z łapy nagrywane
  • 70 GB nagranego materiału 4k
  • 8h na postprodukcji i montażu.

 

A EFEKT FINALNY MAMY TAKI..

Zapraszam do siebie na swoją stronę na FB oraz chłopaków z TOP!

MikeMedia

Studio detailingu TopMax w Rzeszowie

 

POZDRO!

MISIEK MIKE

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*